strona główna nasz profil na Facebooku
Kalendarz koncertowy
Multimedia i Do pobrania
Content Management Powered by UTF-8 CuteNewsOd początku fascynowała nas muzyka irlandzkich pubów. Uznaliśmy, że klimaty codzienności i świąt mieszkańców Zielonej Wyspy bliskie są klimatom polskim. Dokładne, a czasem dosadne tłumaczenia pozwolą polskiej publiczności przybliżyć nastroje tamtego rejonu. Zachowując oryginalną linię melodyczną, ubraliśmy te piosenki w ostrzejsze brzmienie, ale staramy się nie tracić nic ze spontaniczności utworów.
Za wzorzec służą nam produkcje zespołów The Pogues, Levellers, Clannad, Chieftains, Great Big Sea, Big Cyc, Exploited, Metallica.
Graliśmy na wielu imprezach komercyjnych, charytatywnych, rządowych. Zawsze jednak pamiętamy, że ten rodzaj muzyki najlepiej pasuje do pubów, piwa... Zawsze stawiamy na dobrą zabawę. Naszym mottem jest refren jednej z piosenek, zatytułowanej "Pół na pół":

Pijmy, bracia, do dna,
Dzielmy chleb i sól.
Polska i Irlandia! Pół na pół!

Zespół MELTRAD powstał w styczniu 1999 roku. Założycielami byli: Tomek Winiarski (gitara, śpiew, teksty), Paweł "Dżanas" Janas (mandoliny, gitara) oraz Grzegorz "Przytul" Przytulski (śpiew, flażolety). W pierwszym okresie działalności występowali z nami Piotr "Fire" Iwańczuk (śpiew, gitara, bodhran) oraz skrzypek Tomek "Ajnsztajn" Zygmont. Później dołączyli akordeonista Olek "Olo" Kabaciński, basista Marek Bazior i skrzypek Zbyszek "Zbynek" Krakowiak. Od stycznia 2002 skład rozszerzył się o perkusistę Marka "Falę" Gajewskiego. Przez lata wiele się zmieniało i obecnie zespół występuje w składzie:
Tomasz Winiarski - śpiew, gitara akustyczna, teksty
Paweł Janas - gitary elektryczne
Marek Bazior - gitary basowe
Marcin Kozakiewicz - akordeon, harmonijka ustna
Marek Gajewski - perkusja

28 III 2011
Przepraszamy wszystkich gości naszej strony za to, że zaczęły pojawiać się wyskakujące reklamy. Niestety, takie są uroki korzystania z darmowych serwerów.
27 III 2011
W Galerii zamieściliśmy kilka fotek z naszego występu w Klubie Żeglarskim "Przechyły"
22 III 2011
Dla wielbicieli fejsbukowych gadżetów:
09 III 2011
Dżanas w ramach wypełniania nadmiaru wolnego czasu uzupełnia galerię swoją fotoszopową twórczością. Na pierwszy ogień poszli Grzegorz i sekcja rytmiczna. 
01 III 2011
Nadejszła wiekopomna chwila...
No właśnie. Zmiana kolorystyki, zmiana loga, ciekawe co jeszcze się zmieni...
19 II 2011
Doszliśmy do wniosku, że znudził nam  się kolor zielony, znudziło się dotychczasowe logo i w ogóle wszystko jest do bani. Fala chce sprzedać perkę i kupić rower, basista wychowuje (na) Maxa, kOzzy chłodzi, Tomasz  współpracuje z kwadratowym teatrem, a Dżanas polubił zmienianie pracy....

start | koncerty | media | forum | kontakt